top of page
couples.jpg

חוסר חשק מיני- למה אני לא מחוברת לתשוקה שלי?

- חוסר חשק מיני אצל נשים ואיך לעורר אותו

- מה קורה לחשק המיני לאחר לידה

- מה לעשות כשלבן הזוג יש פחות חשק

- מה הקשר בין מיניות לא מספקת ופורנו


קצת סדר בתפיסת המיניות בעולם האנרגטי: 
מהי אנרגיה מינית בכלל? מהו חשק? איך יכול להיות שיש משהו, ואז אין אותו? מה זה אומר בכלל חשק מיני?

היחס שלך לגוף שלך, למיניות שלך, יחסך לעונג באופן כללי.

***

תסתכלי רגע על הברז בכיור. כשידית הברז סגורה, את חוששת שנגמרו המים לחלוטין? שאין יותר מים? את יודעת, את בטוחה למעשה שיש מים, רק שכרגע הם לא זורמים דרך הברז הספציפי הזה.
אנרגיית המין היא אנרגיית החיים- היא תמיד זורמת. מה שנקרא ANIMATED. היא תמיד חיה וזורמת בך. בתקופות שונות בחיים, היא זורמת בצורות שונות, דרך ברזים שונים. לא תמיד היא תתבטא בתשוקה למיניות. בטח שלא תמיד תתבטא במה שהמערב קורא לו יחסי-מין. (אצל סטרייטים: יחסים מוכווני חדירה של הגבר לאשה)

 

דברי איתי בוואטצאפ >  

אנרגית המין היא אנרגיית החיים. היא האנרגיה היוצרת חיים 
כל תחושת שמחה, יצירתיות, חיות, תנועה, התרגשות, התרחבות, חיבור, אהבה לחיים ולכל שישנו, תפילה, וחלימה- 
כל אלו הן ביטויים של אנרגיית חיים- היא אנרגיית המין.
הריון, לידה, הנקה - אלו משתמשות באנרגיית המין לשם יצירת חיים. 

 

שינויים והתבגרות הגוף, החלמה ממחלה פיזית או רגשית- דורשים את אנרגיית המין שלך. היא מופנית כרגע לדברים אחרים, ברזים אחרים פתוחים והמים זורמים למקום אחר.
את אולי לא רואה, או מרגישה תחושות שונות, אך אנרגיית המין שלך תמיד שם, נעה ויוצרת חיים. 

***

יש מספר דרכים לחבר אותך מחדש אל החשק שלך:

אהבה עצמית

כדי ליהנות מהגוף שלנו במיניות, באכילה, בתנועה ובכלל בחיים, הצעד הראשון הוא לקבל אותו. את כל החלקים שלו, לאהוב אותו. להתפעל ממנו, מהכסות החכמה והיפהפה, שאולי יש עליה סימני זמן, סימני לידות, סימני פציעות. מי שנרתעת או שונאת את הגוף שלה, יהיה לה קשה מאד ליהנות ממנו.
ועם זאת, אנחנו חיות בחברה שבה כל כך קשה לחיות בשלום עם הגוף הנשי. מיתוס היופי התרבותי מדכא את המיניות שלנו, את הביטוי המלא שלה, את היכולת לחגוג את הגוף. 

היכרות עם אברי המין שלך, המחזוריות החודשית, חיבור עמוק להפרשות, לריחות, לטקסטורות, לרצונות הרחם.

אני פוגשת בקליניקה נשים שלא מעזות להסתכל על איבר-המין שלהן, האיבר היוצר-חיים והיולד-חיים! נגעלות לגעת, מפחדות לחוש את הבפנים. נשים מבוגרות, נשים צעירות, ובוודאי שגם הגברים שלהן לא יודעות כמה פתחים יש, מאיפה יוצאת הווסת, מה קורה בגוף בזמן הביוץ, איך נראה עונג נשי. הן לא יודעות מה נעים להן, קשה להן התמסר לגוף שלהן. וזה לא במקרה. הרחיקו אותנו מגופנו שלנו אלפי שנים. באופן מכוון ושיטתי.

הבנה שמיניות היא קשת רחבה של מגע, פעולות, תקשורת והבעה עצמית

תלמדי איך לבטא את עצמך, תלמדי מהגוף שלך מהן הרצונות שלך, איך את מתענגת. מה את אוהבת. תלמדי איך לתמלל את זה ברגע האמת. תלמדי איך לשנות את יחסי המין שהתקבעו בתוך הזוגיות שלך. איך להפסיק לְרַצּוֹת ולהתחיל להתענג (ולִרְצוֹת!)

 

עיסוי יוני הוא אמנם עבודה עמוקה מאד ומשמעותית מאד, אבל אינו פתרון קסם לכל הבעיות :)
לכן ההמלצה היא להגיע למספר מפגשים, שמורכבים משיחה, תשאול, פוקוסינג ועבודה עצמאית עם הגוף. סשן נשימות, ריבלאנסינג, עבודה אנרגטית ופיזית מעולמות היוגה והתטא-הילינג.
עבודת קונסטלציה מערכתית לניקוי אמונות, שחרור רגשי ואנרגטי מטראומות של הפלות, העברות בינדוריות, והבנות מהם החסמים שעומדים בינך לבין המיניות שלך.

תפתחי יכולות תקשורת מול היוני שלך, מול הגוף שלך, ומול בן הזוג, 
ובעיקר תעשי שלום עם כל החלקים שמרכיבים אותך.

דברי איתי בוואטצאפ >  

bottom of page